نحوه ارسال مقاله برای مجلات بین المللی ISI

معمولا ارسال مقاله برای مجلات خارجی به سه نوع صورت می پذیرد:

1.       

       از طریق سیستم آنلاین؛

2.          از طریق ایمیل به سردبیر؛

3.          از طریق سایت مجله.در حال حاضر بیشتر مجلات بین المللی معتبر از سیستم آنلاین ارسال مقاله استفاده می کنند. موسسه آی اس آی تحت برند ScholarOne خدمات دریافت مقاله از محقق و تحویل آن به دفتر مجله را انجام می دهد. به ازای تحویل هر 100 مقاله در سال، 3000 دلار و به ازای تحویل 200 مقاله در سال 6000 دلار دریافت می کند. بدین ترتیب که شما در سایت زیر وارد می شوید و همانند ایجاد یک ایمیل در یاهو یا گوگل، ثبت نام می کنید و یک نام کاربری و رمز عبور برای خود تعریف می کنید. هر مجله نام کاربری و رمز عبور جداگانه می خواهد. این آدرس سایت است :

http://mc.manuscriptcentral.com/?????

به جای علامت سوال ها، نام اختصاری یا چند کاراکتر دیگر که به مجله مربوط می شود قرار می دهند. به مثال های زیر توجه کنید:

Journal of Service Management:

http://mc.manuscriptcentral.com/josm

 

Public Management Review:

http://mc.manuscriptcentral.com/rpxm

موسسه الزیویر هم سیستم خاص خودش را دارد. به آدرس زیر:

http://ees.elsevier.com/????

لازم نیست که این آدرس ها را جستجو کنید، هر مجله در سایت خودش دقیقا نوشته که چطور می توانید مقاله بفرستید. در مورد الزیویر مثال زیر را ببینید:

European Journal of Operation Research

http://ees.elsevier.com/ejor

 

در هر دو سیستم، هم نام مجله مشخص شده و هم نام انتشاراتی که قرار است مجله را چاپ کند. این سیستم فقط رابط بین دفتر مجله و محقق است. وقتی که مجله آماده چاپ شد آنرا به انتشاراتی تحویل می دهند.

برای ارسال از طریق سیستم آنلاین، شما وقتی وارد سایت شدید، گزینه Submit a New Manuscript را انتخاب کنید. از این پس، 6 گام (معمولا 6 گام است، ولی در مواردی ممکن است بیشتر باشد) را باید طی کنید. در ابتدا عنوان مقاله را وارد می کنید. بعد چکیده را وارد می کنید. مجلاتی که توسط امرالد چاپ می شوند، از شما می خواهد که چکیده را بصورت ساختار یافته و جدا جدا وارد کنید. در گام بعدی مولفین را به ترتیب اسامی وارد می کنید. در این مرحله اگر شما Corresponding Author نباشید، کل اطلاعات به حساب کاربری کسی را که بعنوان مولف مسئول تعریف کرده اید منتقل می شود و شما دیگر نمی توانید ادامه دهید. وقتی که اطلاعات سایر مولفین را وارد کردید، سیستم بطور خود کار برای تمام مولفین حساب کاربری ایجاد می کند و به آنها از طریق ایمیلی که وارد کرده اید اطلاع می دهد. در گام بعدی چندین گزینه را باید علامت بزنید، مبنی بر اینکه این مقاله قبلا برای جای دیگری ارسال نشده است و توضیحات اضافی که می خواهید مطرح کنید در قالب Cover Letter . در گام پنجم فایل ها را باید Upload کنید. شکل ها و نمودار ها باید جدا باشند اما در متن باید مشخص کرده باشید مثال Insert Fig 1 here . در فایل اصلی که قرار است داوری شود به هیچ عنوان از مولفین نباید اطلاعاتی باشد یا در متن اشاراتی شده باشد که مشخص شود مولفین چه کسانی هستند (با عنوان Manuscript without Author Information ). چون داوری بدون نام انجام می شود. نام مولفین و ارتباط سازمانی آنها (Affiliation ) در فایل جداگانه ای بعنوان Title Page می آید. معمولا فایل اصلی باید با حاشیه زیاد (مثلا 3cm ) و با فاصله خطوط زیاد (Double Space ) باشد. یک فایل هم تهیه کنید که تمام اطلاعات مولف، متن مقاله، شکل ها و نمودارها در آن باشد. نام این فایل را Manuscript with Author Information بگذارید و با عنوان Supplementary Information بارگذاری کنید. وقتی که تمام فایل ها را بارگذاری کردید، به گام آخر بروید. دو گزینه پیش روی شما است، یکی pdf و دیگری html که اگر هر کدام را بزنید، یک فایل پی دی اف یا اچ تی ام ال از تمام چیزهایی را که بارگذاری کرده اید به شما نشان می دهد. وقتی که pdf مقاله را تایید کردید، گزینه Submit فعال می شود. تا این مرحله هر کاری که انجام داده اید در تمام مراحل 6 گانه، فقط اطلاعات در سیستم ذخیره می شوند و به دفتر مجله ارسال نمی شوند، یعنی شما می توانید Logout کنید و در زمان دیگری برگردید و به کارتان ادامه دهید. این چیز خوبی است، یک مقاله از یک جایی پیدا کنید و دقیقا توی فرمتی که در Author’s Guideline گفته در بیاورید؛ یعنی حاشیه اش را زیاد کنید، شکل ها و نمودار هایش را جا بجا نمایید و نام مولفین را در فایل جداگانه ای بیاورید. بعد بصورت تمرینی همه اینها را وارد کنید، اما در مرحله ششم، گزینه Submit را کلیک نکنید. بعد به منوی اصلی بازگردید (Author Dashboard ) و کل مقاله را Delete کنید.

برگردیم به ادامه Submission ، در گام ششم وقتی که Submit را کلیک کردید مقاله به دفتر مجله ارسال می شود و شما دیگر نمی توانید تغییر دیگری در مقاله بدهید. از این به بعد، هر بار می توانید به سایت مراجعه کرده و وضعیت مقاله را ببینید. معمولا این مراحل را طی می کند:

1.     Awaiting Editorial Office Check

2.     With Editor

3.     Under Review

4.     Accept ، Reject ، Major Revision و Minor Revision .

 

بعضی از نشریات یک ایمیل مشخص می کنند که باید مقاله را ضمیمه کرده و به آن ایمیل بفرستید. نامه ای محترمانه در متن ایمیل بنویسید بعد بفرستید. دفتر مجله به شما پاسخ می دهد که در آن ایمیل کد مقاله شما را نیز می فرستد. بعد از حدود دو ماه دوباره ایمیل بزنید و کد مقاله را هم حتما در ایمیل قید کنید.

در موارد نادری هم دفتر مجله یک قسمت در سایت قرار می دهد که رویش نوشته Browse  و  یک قسمت دیگر هم Submit . وقتیBrowse  را کلیک کنید بعدش هم سابمیت را بزنید مقاله به دفتر نشریه ارسال می شود، بدون اینکه اثری ار مقاله در سایت باشد یا چیزی به شما ایمیل کنند.


لیست مجلات معتبر آی اس آی (ISI)به تفکیک گروهها و زمینه ها


منبع:گروه بررسی محتوی آموزشی و پرورشی


تاریخ : دوشنبه 12 فروردین‌ماه سال 1392 | 12:15 ب.ظ | چاپ | نویسنده: رشید کردی | نظرات (9) (0 لایک)
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.